Heat Sheets for 26th Sun Angel Classic presented by Coca-Cola

April 14, 2005

Licensed to Arizona State University                      Hy-Tek's Meet Manager           26th Sun Angel Classic presented by Coca-Cola - 4/16/2005                     Joe Selleh Track at Sun Angel Stadium                                 Meet Program 

Event 1 Women 3000 Meter Steeplechase===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 4:15 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 Anna Masinelli Arizona State 2 Kylee Swanson Auburn 3 Corey Randall Arizona State 4 Lisa Galaviz Unattached 5 Liz Lindgren Arizona State

Event 3 Women 100 Meter Hurdles===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 4:30 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Tenisha Griggs Lsu 3 Angel Boyd Lsu 4 Ashley Lodree Washington 5 Dawn Harper Ucla 6 RaNysha LeBlanc Lsu 7 Octavia Carter Mississippi 8 Jessica Ohanaja Lsu 9 Deshanta Harris UclaSection 2 Timed Finals 1 2 Dianne Harrison Lsu 3 MacKenzie Hill Ucla 4 Francis Vital Mississippi 5 Brynne Steward Washington 6 LaToya McBride Mississippi 7 Megan Akre Lsu 8 Dianna Gooden Ucla 9

Event 4 Men 110 Meter Hurdles===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 4:45 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Anthony Golston Ucla 3 Alleyne Lett Lsu 4 Jonathan Williams Ucla 5 Antwon Hicks Mississippi 6 Jeff Porter Michigan 7 Ty Akins Auburn 8 Raphew Reed Unattached 9 Jared Macleod UnattachedSection 2 Timed Finals 1 2 Chris Jackson Lsu 3 Clinton Fields Glendale CC 4 Ryan Fontenot Lsu 5 Reuben McCoy Auburn 6 Mike Horton Colorado State 7 Terrance Hooks Central Arizona 8 9Section 3 Timed Finals 1 2 3 Gavin Fleming Lsu 4 Darius Draudvila Kansas State 5 John Childress Michigan State 6 Marquis Profit Arizona State 7 Kwami Roberts Lsu 8 9

Event 9 Women 4x100 Meter Relay===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:35 PM School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Ucla 1) Jolanda Diego 2) Dawn Harper 3) MacKenzie Hill 4) Monique Henderson 3 Arizona State 1) Porchea Carroll 2) Kandace Tucker 3) Christina Hardeman 4) Cassandra Reed 4 Lsu 1) Kelly Ann Baptiste 2) Deonna Lawrence 3) 4) Ashley Owens 5 Florida 1) Traci Henry 2) Nadine Palmer 3) Kia Raf 4) Natalie Knight 6 Washington 1) Brynne Steward 2) Ashley Lodree 3) Jennifer Nash 4) Lauran Dignam 7 Mississippi 1) Kimberly Mulkey 2) Chiquita Stephens 3) Marquita Aldridge 4) Kenyata Coleman 8 Central Arizona 9

Event 10 Men 4x100 Meter Relay===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:40 PM School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 3 Washington 1) Davaon Spence 2) Patrick Davidson 3) Sean Williams 4) Jordan Boase 4 Arizona State 1) Steve Koehnemann 2) Domenik Peterson 3) Seth Amoo 4) Lewis Banda 5 Lsu 1) Kelly Willie 2) Richard Thompson 3) Marvin Stevenson 4) Bennie Brazell 6 Unattached 7 Michigan 1) Nathan Taylor 2) Stann Waithe 3) Darren Adams 4) Jeff Porter 8 Central Arizona 1) Micah Nations 2) Gary Metcalf 3) Rodney Overton 4) Amel Alexander 9

Event 11 Women 800 Meter Run===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:45 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 Jessie McLaughlin Arizona State 2 Willette Miller Auburn 3 Ruth Nanyinza Lsu 4 Kirby Patterson Mississippi 5 Kareen Gayle Auburn 6 Tanya Osbourne Lsu 7 Meisue Francis Lsu 8 Becky Hammitt Colorado State 9 Whitney Mitchell LsuSection 2 Timed Finals 1 Jaelee Martinez Unattached 2 Katie Dawson Lsu 3 Kathy Harris Florida 4 Anna Brzezinska Team Hipp 5 Lisa Galaviz Unattached 6 Danielle Abraham Central Arizona 7 Lindsay Day Lsu 8 Ashley Wright Northern Arizona 9 Katie Murphy Arizona State

Event 12 Men 800 Meter Run===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:55 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Jeff Dodge Arizona State 3 Rondell Ruff Michigan 4 Phil Marlett Michigan State 5 Andrew Ellerton Michigan 6 Sherridan Kirk Auburn 7 Gabe McLaren Kentucky 8 Kris Landers Kentucky 9Section 2 Timed Finals 1 2 Jon Wojcik Michigan State 3 Chris Patrick Auburn 4 Brett Melin Colorado State 5 Jamison Carter Lsu 6 Bruce Jackson Washington 7 Kendell Simon Central Arizona 8 David Madden Arizona State 9Section 3 Timed Finals 1 2 Ryan Gall Michigan 3 David Ryan Central Arizona 4 Anthony Santa Cruz South Tempe TC 5 Andrew Dawson Central Arizona 6 Joe Schramski Michigan 7 8 9

Event 13 Women 400 Meter Hurdles===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 6:10 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Dianna Gooden Ucla 3 Jasmine Johnson Auburn 4 MacKenzie Hill Ucla 5 Josanne Lucas Auburn 6 Melinda Sallins Unattached 7 Markita James Auburn 8 Deshanta Harris Ucla 9

Event 14 Men 400 Meter Hurdles===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 6:15 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Shane Charles Washington 3 Jonathan Williams Ucla 4 Bennie Brazell Lsu 5 Dean Griffith Nike 6 Brandon Johnson Ucla 7 Aaron Lacy Unattached 8 Burke Bockman Unattached 9Section 2 Timed Finals 1 2 3 4 Dedrick Tillerson Kentucky 5 Reuben McCoy Auburn 6 Sean Williams Washington 7 Seth Waits Michigan 8 Chris Stowe Michigan 9Section 3 Timed Finals 1 2 3 Nick Meter Michigan 4 Marquis Profit Arizona State 5 Tom Masthay Kentucky 6 Ty Akins Auburn 7 David Battani Michigan 8 Clifton Gay Central Arizona 9

Event 15 Women 400 Meter Dash===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 6:25 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Sirdonea Davis Mississippi 3 Sade Nero Lsu 4 Tamara Thomas Auburn 5 Cassandra Reed Arizona State 6 Deonna Lawrence Lsu 7 Kenyata Coleman Mississippi 8 Katrice Thomas Colorado State 9Section 2 Timed Finals 1 2 Lauren Hayes Arizona State 3 Brittany Harris Lsu 4 Megan Fox Colorado State 5 Christina Hardeman Arizona State 6 April Brough Central Arizona 7 Lauran Dignam Washington 8 Treska Baptiste Auburn 9

Event 16 Men 400 Meter Dash===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 6:35 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Jeremy Orr Michigan State 3 Ato Modibo Adidas 4 Domenik Peterson Arizona State 5 Kelly Willie Lsu 6 Jason Barton Arizona State 7 Lewis Banda Arizona State 8 Craig Everhart Ucla 9 Stann Waithe MichiganSection 2 Timed Finals 1 2 Rich Allen Arizona State 3 Lancesford Spence Unattached 4 Austin Benton Lsu 5 Damion Barry Auburn 6 Sanjay Ayre Puma TC 7 Denye Versher Ucla 8 Erison Hurtault Columbia Univers 9 Justin Harrison KentuckySection 3 Timed Finals 1 2 Nathan Browning Kentucky 3 Joey Woody Adidas 4 Demondrick Shumaker Mississippi 5 Siraj Williams Lsu 6 Ronnie Williams Unattached 7 Reginald Dardar Lsu 8 Mario Bassani Ucla 9 Melville Rogers Central ArizonaSection 4 Timed Finals 1 2 David Shipp Ucla 3 Jeff Jacobs Ucla 4 Andrew Wechter Michigan 5 Will Jones Kansas State 6 John D'Arcy Michigan 7 Kao Wokoma Mississippi 8 James Rhoades Ucla 9 Brandon Kent Colorado StateSection 5 Timed Finals 1 2 Alleyne Lett Lsu 3 Mark Gregory Mississippi 4 Kwami Roberts Lsu 5 Demarco Potts Mississippi 6 Raphew Reed Unattached 7 Darius Draudvila Kansas State 8 Cashmere O'Neal Central Arizona 9 Gavin Fleming Lsu

Event 19 Women 100 Meter Dash===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:05 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Danielle Browning Auburn 3 Monique Henderson Ucla 4 Porchea Carroll Arizona State 5 Cydonie Mothersil Adidas 6 Kandace Tucker Arizona State 7 Wonda Hutson Unattached 8 Jennifer Nash Washington 9 Sherry Fletcher Central ArizonaSection 2 Timed Finals 1 2 Kimberly Mulkey Mississippi 3 Traci Henry Florida 4 Latoya Imadiyi Arizona State 5 Jolanda Diego Ucla 6 Ashley Lodree Washington 7 Katrice Walton Arizona State 8 Chiquita Stephens Mississippi 9Section 3 Timed Finals 1 2 Kiyoko Guillory Ucla 3 Brynne Steward Washington 4 Janay DeLoach Colorado State 5 Camilia Pittman Mississippi 6 Dawn Harper Ucla 7 Kenya Patton Kentucky 8 Renee Williams Ucla 9 Alisha Jones Kentucky

Event 20 Men 100 Meter Dash===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:20 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Everette Fraser Unattached 3 Kelvin Love Arizona State 4 Seth Amoo Arizona State 5 Marc Burns Adidas 6 Steve Koehnemann Arizona State 7 Tremaine Hilliard Unattached 8 Davaon Spence Washington 9 Chris Lawson MississippiSection 2 Timed Finals 1 2 Mike Horton Colorado State 3 Jeff Porter Michigan 4 Nathan Taylor Michigan 5 Steven Wood Glendale CC 6 Richard Thompson Lsu 7 Patrick Davidson Washington 8 Rodnee Pope Colorado State 9 Patrick Scott Unattached

Event 23 Women 1500 Meter Run===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:50 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 Ruth Nanyinza Lsu 2 Amy Hastings Arizona State 3 Rachel Ellison Arizona State 4 Lisa Galaviz Unattached 5 Desiree Davila Arizona State 6 Katie Dawson Lsu 7 Lindsay Day Lsu 8 Victoria Jackson Arizona State 9 Angela Homan Auburn 10 Erin Jordan Mississippi 11 Trisha Rasmussen Washington 12 Megan Karl Auburn 13 Jessica Smith Auburn 14 Vanessa Hernandez Central Arizona 15 Sara Galasky Unattached

Event 24 Men 1500 Meter Run===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 8:00 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 Rondell Ruff Michigan 2 Mike Woods Michigan 3 Andrew Ellerton Michigan 4 Aaron Aguayo Arizona State 5 Patrick Gavin Lsu 6 Ryan Warrenburg Arizona State 7 Roger Cahill Arizona State 8 Jack Mann Unattached 9 Paul Michel Colorado State 10 Jim Pancoast Michigan State 11 Steve Sherer Michigan State 12 Victor Gras Michigan 13 Fasil Bizuneh Unattached 14 Casey Burchill Arizona State 15 Tyler Williams Northern Arizona 16 Andrew Huston LsuSection 2 Timed Finals 1 Michael Hendry Lsu 2 Chris Walsh Auburn 3 Chris Gomez Northern Arizona 4 Devin Darnall Mississippi 5 Ryan Kirkpatrick Colorado State 6 Velibor Radejovic Arizona State 7 Juan Reyes Arizona State 8 Sam Mwape Lsu 9 Andrew Heath Auburn 10 Jimmy Wiggins Lsu 11 Joey Heller Unattached 12 David Gott Unattached

Event 25 Women 200 Meter Dash===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 8:15 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Brooklynn Morris Lsu 3 Kandace Tucker Arizona State 4 Cydonie Mothersil Adidas 5 Kelly Ann Baptiste Lsu 6 Monique Henderson Ucla 7 Ashley Owens Lsu 8 Natalie Knight Florida 9Section 2 Timed Finals 1 2 Traci Henry Florida 3 Jolanda Diego Ucla 4 Kenya Patton Kentucky 5 Angelique Smith Central Arizona 6 Jennifer Nash Washington 7 Wonda Hutson Unattached 8 Tamara Thomas Auburn 9Section 3 Timed Finals 1 2 Kimberly Mulkey Mississippi 3 Lakecia Ealey Florida 4 Katrice Walton Arizona State 5 Kenyata Coleman Mississippi 6 Latoya Imadiyi Arizona State 7 Chiquita Stephens Mississippi 8 Kia Raf Florida 9Section 4 Timed Finals 1 2 3 Alisha Jones Kentucky 4 Sirdonea Davis Mississippi 5 Katrice Thomas Colorado State 6 Camilia Pittman Mississippi 7 Megan Fox Colorado State 8 Tenisha Griggs Lsu 9

Event 26 Men 200 Meter Dash===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 8:30 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 Jordan Boase Washington 2 Marvin Stevenson Lsu 3 Marc Burns Adidas 4 Seth Amoo Arizona State 5 Dominic Demeritte Adidas 6 Everette Fraser Unattached 7 Kelvin Love Arizona State 8 Luiz Mello Unattached 9 Davaon Spence WashingtonSection 2 Timed Finals 1 2 Amel Alexander Central Arizona 3 Patrick Davidson Washington 4 Domenik Peterson Arizona State 5 Richard Thompson Lsu 6 Antwon Hicks Mississippi 7 Lewis Banda Arizona State 8 Chris Lawson Mississippi 9Section 3 Timed Finals 1 David Veira Unattached 2 Brandon Kent Colorado State 3 Ryan Fontenot Lsu 4 Steven Wood Glendale CC 5 Rodnee Pope Colorado State 6 Aaron Salahuddin Unattached 7 Nathan Taylor Michigan 8 Jeff Porter Michigan 9 Patrick Scott Unattached

Event 27 Women 5000 Meter Run===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 8:45 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 Angela Homan Auburn 2 Katie Denton Lsu 3 Cassie Rios Arizona State 4 Alvina Begay Unattached 5 Jenna Wrieden Arizona State 6 Rachael Graham Lsu 7 Shannon Chandler Mississippi 8 Irene Jeptolo Central Arizona 9 Naumy Bor Central Arizona

Event 28 Men 5000 Meter Run===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 9:05 PM Name Year School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 Sam Mwape Lsu 2 Jimmy Wiggins Lsu 3 Chris Walsh Auburn 4 Andrew Heath Auburn 5 Jed Chappell Aztech Racing 6 Joseph Simuchimba Central Arizona 7 Drew Haro Lsu 8 J.J. Duke Arizona State 9 Andy Marsh Michigan State 10 Andrew Bauer Michigan 11 Andrew Huston Lsu 12 Matt Bartlebaugh Michigan State 13 Juan Robles Central Arizona 14 Jon Harmon Central Arizona 15 Leandro Chavez Unattached 16 Matthew Kerr Unattached 17 Jeremy Cramer Arizona State 18 Griffin Lee Arizona State 19 Kal Clark Arizona State

Event 31 Women 4x400 Meter Relay===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 9:35 PM School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Ucla 1) Jolanda Diego 2) Dianna Gooden 3) Dawn Harper 4) Deshanta Harris 3 Lsu 'B' 1) Sade Nero 2) Ruth Nanyinza 3) Katie Dawson 4) Brittany Harris 4 Arizona State 1) Porchea Carroll 2) Kandace Tucker 3) Christina Hardeman 4) Cassandra Reed 5 Auburn 1) Treska Baptiste 2) Josanne Lucas 3) Markita James 4) Kareen Gayle 6 Lsu 1) Deonna Lawrence 2) Tanya Osbourne 3) Brooklynn Morris 4) Meisue Francis 7 Mississippi 1) Kenyata Coleman 2) Kirby Patterson 3) Sirdonea Davis 4) Marquita Aldridge 8 Arizona State 'B' 1) Lauren Hayes 2) Latoya Imadiyi 3) Kelsey Perry 4) Katrice Walton 9

Event 32 Men 4x400 Meter Relay===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 9:40 PM School===============================================================================Section 1 Timed Finals 1 2 Michigan 'B' 1) Andrew Ellerton 2) Chris Stowe 3) Seth Waits 4) Rondell Ruff 3 Lsu 'B' 1) Jamison Carter 2) Siraj Williams 3) Marvin Stevenson 4) Nick Accardo 4 Ucla 'B' 1) David Shipp 2) James Rhoades 3) Jeff Jacobs 4) Jonathan Williams 5 Central Arizona 1) Rodney Overton 2) Cashmere O'Neal 3) Melville Rogers 4) Noah Feruzi 6 Michigan State 1) Jeremy Orr 2) Phil Marlett 3) Kevin Dacres 4) John Childress 7 Michigan 'C' 1) David Battani 2) Sebastian Lounis 3) Nick Meter 4) Nathan Taylor 8 9Section 2 Timed Finals 1 Mississippi 1) Demarco Potts 2) Mark Gregory 3) Demondrick Shumaker 4) Kao Wokoma 2 Auburn 1) Ty Akins 2) Damion Barry 3) Sherridan Kirk 4) Reuben McCoy 3 Unattached 4 Arizona State 1) Jason Barton 2) Seth Amoo 3) Domenik Peterson 4) Lewis Banda 5 Ucla 1) Craig Everhart 2) Brandon Johnson 3) Denye Versher 4) Mario Bassani 6 Lsu 1) Reginald Dardar 2) Austin Benton 3) Bennie Brazell 4) Kelly Willie 7 Kentucky 1) Nathan Browning 2) Justin Harrison 3) Dan Hutson 4) Dedrick Tillerson 8 Washington 1) Shane Charles 2) Jordan Boase 3) Sean Williams 4) Bruce Jackson 9 Michigan 1) Andrew Wechter 2) Nathan Brannen 3) Stann Waithe 4) John D'Arcy

Event 33 Women Hammer Throw===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 8:00 AM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Sara Shisslak Arizona State 2 Mikaela Johansson Central Arizona 3 Sara Cooper Florida 4 Lara Saye Ucla 5 Tricia Steveson Northern Arizona 6 Jennifer Wynn Florida 7 Jaimee Troth Colorado State 8 Sarah Stevens Unattached 9 Jen Kowacz Arizona State 10 Jessica Pressley Arizona State 11 Jessica Cosby Ucla 12 Loree Smith Colorado State

Event 34 Men Hammer Throw===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 10:30 AM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Alex Godell Colorado State 2 Jerry Blanco Arizona State 3 Rabun Fox Lsu 4 Matt Vincent Lsu 5 Chris McHugh Michigan 6 Andrew Smith Arizona State 7 Jens Kujacznski Central ArizonaFlight 2 Prelims 1 Karl Atkinson Unattached 2 Tomas Navarro Arizona State 3 Andrew Ninow Ucla 4 Jake Knight Ucla 5 Trey Eder Colorado State 6 Travis Jones Arizona State 7 Jace Rivera Colorado State 8 Michael Gusbeth Central Arizona 9 Adam Trainor Colorado State

Event 35 Women Discus Throw===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 1:00 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Danielle Smith Ucla 2 Robyn Gaunder Mississippi 3 Kamaiya Warren Ucla 4 Katie Hansen Colorado State 5 Briona Reynolds Ucla 6 Sarah Stevens Unattached 7 Loree Smith Colorado State 8 Katie McKeever Lsu 9 Julia Pedersen Arizona State 10 Jessica Pressley Arizona State 11 Lara Saye Ucla 12 Rachel Longfors Florida 13 Seilala Sua Nike

Event 36 Men Discus Throw===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 2:30 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Jon Chretien Lsu 2 Jason Brown Michigan State 3 Nick VanderPloeg Michigan 4 Walt Williams Central Arizona 5 Tomas Navarro Arizona State 6 Joey Sarantos Michigan 7 Josh Rider Ucla 8 Trey Eder Colorado State 9 John Caulfield UclaFlight 2 Prelims 1 Travis Jones Arizona State 2 Luke Rosenberg Unattached 3 Alex Godell Colorado State 4 Nicholas Kenworthy Unattached 5 Matt Vincent Lsu 6 Jeremy Silverman Ucla 7 Jens Kujacznski Central Arizona 8 Greg Garza Ucla 9 Will Conwell Washington 10 Mat Schwinn Iron Wood Throwe

Event 37 Women Pole Vault===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 4:30 PM HEIGHT PROGRESSIONS [Vaulter's Choice after 4.27m] 3.20m, 3.35m, 3.50m, 3.60m, 3.70m, 3.80m, 3.90m, 4.00m, 4.10m 4.20m (USATF 'B'), 4.27m (USATF 'A') Name Year School===============================================================================Flight 1 Finals 1 Kristin Schow Arizona State 2 Nicci Faires Ucla 3 Megan Jamerson Ucla 4 Calah Young Lsu 5 Brandie Plyler Mississippi 6 Elizabeth Woepse Ucla 7 Ingrid Kantola Ucla 8 Dana VanWagner Florida 9 Natalie Moser Florida 10 Amy Carr Florida 11 Shenna Mckay Pole Pilots TC 12 Cara Walker Arizona State 13 Dara Altman Florida 14 Chandra Lacombe Florida 15 Sue Cooper Unattached 16 Chelo Canino Florida 17 Angela Tavlarides Arizona State 18 April Kubishta Unattached 19 Connie Jerz Pole Pilots TC 20 April Stiner Unattached

Event 38 Men Pole Vault===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:00 PM HEIGHT PROGRESSIONS [Vaulter's Choice after 5.54m] 4.40m, 4.55m, 4.70m, 4.85m, 4.95m, 5.05m, 5.15m, 5.25m, 5.35m 5.45m, 5.54m (USATF 'B') ... note: USATF 'A' is 5.70m Name Year School===============================================================================Flight 1 Finals 1 Christopher Hohn Michigan State 2 Gavin Fleming Lsu 3 Kevin Peterman Michigan 4 Cameron Bennett Arizona State 5 Hank Rogers Arizona State 6 Dustin DeLeo Ucla 7 Mark Langlois Michigan State 8 Ryan Beckwith Unattached 9 David Murphy Ucla 10 Brandon Bennett Unattached 11 Christiaan Leeuwenburgh Sparta 12 Mike Palmer Michigan State 13 Brandon Glenn Arizona State 14 Nick Hysong Nike

Event 39 Women Shot Put===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:00 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Kheri Farris Central Arizona 2 Mikaela Johansson Central Arizona 3 Jaimee Troth Colorado State 4 Sheree Ellis Washington 5 Angela Rose Florida 6 Briona Reynolds Ucla 7 Lara Saye UclaFlight 2 Prelims 1 Jen Kowacz Arizona State 2 Katie McKeever Lsu 3 Jessica Cosby Ucla 4 Julia Pedersen Arizona State 5 Sarah Stevens Unattached 6 Jessica Pressley Arizona State 7 Kamaiya Warren Ucla 8 Candice Scott Florida 9 Liz Wanless Florida

Event 40 Men Shot Put===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:30 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Adam Trainor Colorado State 2 Walt Williams Central Arizona 3 Jason Brown Michigan State 4 Jace Rivera Colorado State 5 Jason Perkins Unattached 6 Jerry Blanco Arizona State 7 Jon Chretien LsuFlight 2 Prelims 1 Trey Eder Colorado State 2 Matt Vincent Lsu 3 Travis Jones Arizona State 4 John Caulfield Ucla 5 Jake Knight Ucla 6 Jeremy Silverman Ucla 7 Steve Manz Unattached 8 Vince Mosca Unattached 9 John Godina Unattached

Event 41 Women Javelin Throw===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:00 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Kathleen Biondi Kentucky 2 Becky Holley Arizona State 3 Amanda Harmata Lsu 4 Tiffany Zahn Washington

Event 42 Men Javelin Throw===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:00 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Greg Garza Ucla 2 David Nyland Washington 3 Brad Roth Arizona State 4 Dan Haddock Unattached 5 Chris Kirkpatrick Unattached 6 Ely Dial Ucla 7 Jeff Wheeler Northern Arizona 8 Andrew Smith Arizona State 9 Pat Perrien Lsu 10 Brandon Racca Lsu 11 Rigel Wise Washington 12 Robert Minnitti Unattached

Event 43 Women High Jump===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:00 PM HEIGHT PROGRESSIONS [Jumper's Choice after 1.84m] 1.55m, 1.60m, 1.65m, 1.70m, 1.75m, 1.80m, 1.84m USATF Standards: 1.83m ('B') and 1.84m ('A') Name Year School===============================================================================Flight 1 Finals 1 Alana Waterford Arizona State 2 Susanne Funken Kentucky 3 Nedra Gross Lsu 4 Anne McLaughlin Colorado State 5 Tina Harris Lsu 6 Rheannon Backes Colorado State 7 Shontae Harris Lsu 8 LaToya McBride Mississippi 9 Jacquelyn Johnson Unattached 10 Carmia Carroll Mississippi 11 Sheree Francis Central Arizona 12 Krystle Moss Florida

Event 44 Men High Jump===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:30 PM HEIGHT PROGRESSIONS [Jumper's Choice after 2.27m) 1.90m, 1.95m, 2.00m, 2.05m, 2.10m, 2.15m, 2.20m, 2.23m, 2.27m USATF Standards: 2.23m ('B') and 2.31m ('A') Name Year School===============================================================================Flight 1 Finals 1 Peter Ospitale Arizona State 2 Joel Tuosto Ucla 3 Ryan Zimmerman Arizona State 4 Dominique Easterling Ucla 5 Lamar Garrett Kansas State 6 Trevell Quinley Arizona State 7 Darren Adams Michigan 8 Brad Miller Michigan 9 Wojciech Borysiewicz Kansas State 10 Garvin Peters Central Arizona 11 Rafaell Thompson Paradise Valley 12 Kyle Lancaster Kansas State

Event 45 Women Triple Jump===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:00 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Nadia Matthews Arizona State 2 Candace Cabey Florida 3 Thomaida Polydorou Kansas State 4 Nedra Gross Lsu 5 Amanda Huddleston Colorado State 6 Andrea Linton Lsu

Event 46 Men Triple Jump===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 5:00 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Julien Williams Michigan State 2 Travis Suber Central Arizona 3 Brandon Quarles Central Arizona 4 Chris Merriweather Ucla 5 Demetre Howard Ucla 6 Michael Johnson Ucla 7 Dominique Easterling Ucla 8 Clinton Fields Glendale CC 9 Ryan Zimmerman Arizona State 10 Michael Whitehead Michigan 11 Willie Bradley Lsu 12 Brandon Atkinson Mississippi

Event 47 Women Long Jump===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:30 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Megan Akre Lsu 2 Dianne Harrison Lsu 3 Amanda Huddleston Colorado State 4 Kia Raf Florida 5 Renee Williams Ucla 6 Gretchen Henrickson Unattached 7 Dana Bethel Ucla 8 Chaytan Hill Kansas State 9 LaToya McBride MississippiFlight 2 Prelims 1 Amber Bledsoe Mississippi 2 Francis Vital Mississippi 3 Andrea Linton Lsu 4 Candice Mills Kansas State 5 Porchea Carroll Arizona State 6 Candice Baucham Ucla 7 Karmen Payne Lsu 8 Marquita Aldridge Mississippi 9 Janay DeLoach Colorado State 10 Tina Harris Lsu

Event 48 Men Long Jump===============================================================================Saturday 4/16/2005 - 7:30 PM Name Year School===============================================================================Flight 1 Prelims 1 Kale Pittman Arizona State 2 Joel Tuosto Ucla 3 Michael Whitehead Michigan 4 Chris Merriweather Ucla 5 Adam Kiesler Michigan 6 Mike Washington Central Arizona 7 Stelios Kapsalis Kansas State 8 Markese Payne Central Arizona 9 Felipe Reyes Lsu 10 Dominique Easterling Ucla 11 Charles Bailey Mississippi 12 Julien Williams Michigan State 13 Shantel Glass Mississippi 14 Trevell Quinley Arizona State 15 Leevan Sands Adidas

Now on Pac-12 Network
9:00 AM PT

Airing on:

  • Pac-12 Network
  • Pac-12 Sports Report: NBA Draft Special
    TODAY | 9:00pm PT

    Airing on:

    • Pac-12 Arizona
    • Pac-12 Mountain
    • Pac-12 Washington
    • Pac-12 Bay Area
    • Pac-12 Oregon
    • Pac-12 Network
    • Pac-12 Los Angeles
    Live
  • Pac-12 Sports Report: Year End Spectacular
    Thu 6/29 | 7:00pm PT

    Airing on:

    • Pac-12 Network
    Live
Get Pac-12 Networks
Unable to get Pac-12 Network?
Contact your provider ▶
Pac-12 Networks Channel Finder
Close